Dzienny Dom Opieki Medycznej
Projekt „Dzienny Dom Opieki Medycznej” realizowany jest przez Szpital św. Leona sp. z o.o. w okresie 01.01.2020-30.06.2023. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.
Informacje ogólne
Celem ogólnym projektu jest stworzenie 20 miejsc dla osób niesamodzielnych powyżej 18 roku życia, których stan zdrowia nie pozwala na pozostawianie wyłącznie pod opieka POZ i AOS oraz nie wymaga całodobowego nadzoru lekarza i pielęgniarki, mających prawo do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niekorzystających ze świadczeń z zakresu świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej , opieki paliatywnej i hospicyjnej oraz rehabilitacji leczniczej w warunkach oddziału stacjonarnego oraz oddziału dziennego. Projekt skierowany jest dla osób które, zamieszkują , uczą się lub pracują na terenie województwa świętokrzyskiego. Efektem ma być poprawa stanu zdrowia pacjentów i samodzielności życiowej . Wsparciem objęte będą osoby , które ze względu na stan zdrowia wymagają świadczeń pielęgnacyjnych , opiekuńczych i rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia ale nie wymagają hospitalizacji w oddziale szpitalnym.
Opieka nad pacjentem realizowana będzie przez Wielodyscyplinarny Zespół Terapeutyczny w składzie:
-lekarz specjalista
-pielęgniarka
-fizjoterapeuta
-opiekun medyczny
-terapeuta zajęciowy
-psycholog
-dietetyk
-logopeda
Tryb kierowania do DDOM
-kierowanie pacjentów odbywa się na podstawie skierowania (załącznik nr 1 wypełnia lekarz)
-karty oceny stanu klinicznego skala Barthel (załącznik nr 2 wypełnia lekarz) pacjent musi uzyskać 40-65 pkt.
-kserokopia karty informatycznej z leczenia szpitalnego z ostatnich 12 m-cy.
-formularz zgłoszeniowy ( załącznik nr 3)
Długość pobytu w DDOM
Czas trwania pobytu w DDOM będzie ustalany indywidualnie przez zespół terapeutyczny i nie może być krótszy niż 30 ni roboczych i dłuższy niż 120 dni roboczych.
Pobyt może zostać skrócony z 30 dni w przypadku:
-dobrowolnej rezygnacji pacjenta
-w przypadku pogorszenia się stanu zdrowia wymagającego realizacji świadczeń zdrowotnych w warunkach oddziału szpitalnego.
W pierwszym miesiącu zaleca się aby pacjenci przebywali w DDOM przez 5 dni w tygodniu prze 8 godzin dziennie, następnie w zależności od poprawy stanu zdrowia liczba i częstotliwość udzielanych świadczeń może być stopniowo zmniejszana jednak nie może być krótszy niż 4 godzinny dziennie.
Czas pracy DDOM
Dzienny dom opieki medycznej funkcjonuje przez cały rok we wszystkie dni robocze co najmniej 8 godzin dziennie w godzinach dostosowanych do potrzeb pacjentów.
Pacjent ma zapewnione 2 posiłki w ciągu dnia tj. śniadanie oraz obiad.
Koordynator:
mgr Mieczysława Myszona-Tanowska
Lekarze:
Lek. Med. Marzena Kwapisz - specjalista chorób wewnętrznych
Dyżurka Pielęgniarska: 15 8670-483
Lokalizacja:
Stary szpital - I piętro